نکات خرید بخاری صنعتی

نکات خرید بخاری صنعتی

نکات خرید بخاری صنعتی

نکات خرید بخاری صنعتی ، با نزدیک شدن فصل پاییز و زمستان و سرد شدن هوا، ما انسان ها نیاز به استفاده از تجهیزات گرمایشی برای گرم کردن محیط کار و زندگی خود داریم. بخاری صنعتی یا کارگاهی با نام کوره هوای گرم هم معرفی می شود.

همانطور که می دانید انواع مختلفی از بخاری های صنعتی تولید و در بازار عرضه می شود تا بتوان با توجه به شرایط موجود،

با توجه به اینکه در محیط های کارگاهی و بزرگ، افراد زیادی مشغول به کار هستند، انتخاب صحیح بخاری می تواند بر راندمان کار نیروها تاثیر گذاشته و در نهایت در میزان تولید شما موثر است.

  • شرایط آب و هوایی 
  • سوخت مورد نیاز 
  • اندازه  متناسب با متراژ محیط 
  • ارتفاع سقف بخاری صنعتی
  • قیمت بخاری صنعتی 
  • رده انرژی 
  • جنس بدنه  و نوع عایق بندی محیط 

 

شرایط آب و هوایی و سوخت مورد نیاز بخاری صنعتی

اگر شما در مناطق سردسیر زندگی می کنید نیازمند بخاری با توان بالاتر هستید تا در روزهای سرد زمستان بتواند محیط شما را گرم نموده و پاسخگوی نیاز شما باشد.

بخاری های صنعتی مختلف بر اساس سوخت های گاز، نفت و گازوئیل طراحی شده اند. شما مشتریان می توانید متناسب با سوختی که در دسترس دارید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

در اینجا نکته ای که لازم است خدمت شما مشتریان عزیز عرض کنم این است که نوع سوخت تاثیری در بازدهی گرمای بخاری ندارد. شما با توجه به سهولت در تامین هر کدام از سوخت ها می توانید یکی از انواع بخاری های گازی،

نفتی و گازوئیلی را انتخاب نمایید.

 

بخاری کارگاهی DW 0450

 

اندازه  متناسب با متراژ محیط  وارتفاع سقف بخاری صنعتی

هر چه قدر محیط شما بزرگتر باشد نیاز به بخاری با توان حرارتی بالاتری خواهید داشت که بتواند به خوبی در روزهای سرد زمستان محیط پیرامون شما را گرم نماید.

همچنین ارتفاع سقف هم عامل مهمی است که قبل از خرید بخاری صنعتی باید مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا هرچه قدر ارتفاع سقف بیشتر باشد نیاز به انرژی بیشتری برای گرم کردن محیط خواهید داشت.

برای اینکه بتوانید بخاری با توان مناسب برای فضای خود را تهیه کنید می توانید از فرمولی استفاده کنید که در ادامه برای شما شرح داده می شود.

در ابتدا کافی است که متراژ محیط مورد نظر خود را برحسب متر در عدد 3 ضرب نمایید و نتیجه را یادداشت نمایید. در مرحله بعدی باید توان تولید گرمای درج شده بر روی بخاری را بر عدد 24 ( ساعات شبانه روز ) تقسیم نمایید.

حال این دو عدد به دست آمده باید نزدیک به هم باشند.

برای مثال برای محاسبه بخاری مناسب یک خانه 80 متری به روش زیر عمل کنید:

3 * 80 ( متراژ محیط ) = 240

6000 ( توان بخاری برحسب کیلوکالری ) / 24 = 250

 

هیتر گازی GH 0640 (فن ایرانی)

با توجه به محاسبات انجام شده می توان گفت که برای گرم کردن یک فضای 80 متری نیاز به بخاری با توان 6000 می باشد. البته عوامل دیگری نظیر تعداد پنجره های ساختمان و نوع آنها،

عایق بندی بودن ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر هم در انتخاب بخاری تاثیر گذار هستند.

قیمت و رده انرژی بخاری صنعتی

عامل مهم دیگری که به عنوان راهنمای خرید انواع این محصولات باید به آن توجه شود، رده انرژی درج شده بر روی آن می باشد. این برچسب معرف میزان بازدهی این کالا می باشد و برای اندازه گیری آن از حروف انگلیسی استفاده می شود.

هرچقدر عدد نوشته شده بر روی بخاری به حرف A  نزدیک تر باشد نشان دهنده این مساله است که بخاری دارای راندمان بهتری برای تولید گرما است.

بخاری های تولید شده بر اساس اندازه و توان و تجهیزاتی که دارند دارای قیمت های متفاوتی هستند همچنین شکل ظاهری بخاری ها هم هرچقدر زیباتر و به روزتر باشد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

همچنین نام و برند شرکت سازنده بخاری ها هم در میزان قیمت این محصول موثر است.

بخاری کارگاهی نفتی DW 0250

جنس بدنه  و نوع عایق بندی محیط برای استفاده بخاری صنعتی

استفاده از در و پنجره دوجداره و عایق بندی دیوار و سقف، میزان اتلاف انرژی را به حداقل خود می رسد، بنابراین نیاز به انرژی  کمتری برای گرم کردن محیط خواهیم داشت.

جنس بدنه تخاری با توجه به میزان گرمایی زیادی که توسط بخاری های صنعتی تولید می شود،بسیار مهم است.  باید جنس بدنه انواع بخاری محکم بوده و در برابر گرما مقاومت زیادی داشته باشد.

استفاده از ورق های استیل و یا گالوانیزه رنگ کوره ای می تواند انتخاب مناسبی برای بدنه انواع بخاری باشد که طول عمر بالایی دارد. همچنین جنس بدنه مناسب می تواند بر میزان  انتقال گرمای بخاری هم تاثیر گذار باشد.

 

فدک بازاربخاری های صنعتی موجود در فدک بازار 

با توجه به نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم بهتر است که در هنگام خرید بخاری های صنعتی، نهایت دقت و توجه را داشته باشید. انجام کارشناسی قبل از خرید کمک می کند تا مناسب ترین نوع بخاری را برای استفاده در فصل سرما تهیه نمایید.

ما در این مطلب تلاش کردیم تا به ذکر تمام نکات مهم قبل از خرید بخاری صنعتی بپردازیم. چنانچه برای خرید انواع بخاری نیاز به  مشاوره دارید،با شماره 09124991879 تماس حاصل فرمایید .

 

 

 

 

malekpor ملک پور